23 Styczeń 2018    |    Maria, Ildefons, Rajmund

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Promocja SIR podczas Jubileuszowego 25. Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu

Promocja SIR podczas Jubileuszowego 25. Spotkania Sadowniczego w SandomierzuZorganizowane w Sandomierzu już po raz 25. Spotkanie Sadownicze to największa impreza ogrodnicza w tej części kraju. W tych dniach mają szanse się spotkać sadownicy, specjaliści i naukowcy z branży ogrodniczej oraz firmy wytwarzające środki do produkcji ogrodniczej. Tegoroczna impreza odbyła się w dniach 27-28 luty, a udział w niej wzięło ponad 1000 ogrodników oraz 100 firm promujących swoje oferty handlowe. Spotkaniu towarzyszył również cyk wykładów dostosowany do aktualnych potrzeb sadowników.


Była mowa o zachodzących zmianach klimatycznych, które wymuszają zmiany w sposobie gospodarowania. Cały cykl wystąpień poświęcony był nowym technologiom w uprawach sadowniczych. Drugi dzień Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu poświęcony był czereśni. Omówione zostały zagadnienia związane z uprawą tego gatunku, ponieważ budzi ona w Polsce coraz większe zainteresowanie, a wymaga od sadowników specjalistycznej wiedzy.

Spotkania Sadownicze było również bardzo dobrą okazją do promocji działań Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie, przedstawienie jej celów, zadań oraz bieżących działań ogrodnikom z rejonu Sandomierza, a także wszystkim firmom i instytucjom działających w tej branży.

Izabela Niedobit
Specjalista ds. sieci innowacji w rolnictwie

Galeria: