22 Styczeń 2018    |    Anastazy, Wincenty, Wiktor

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

"Śniadanie Wielkanocne" na sandomierskim Zamku

"Śniadanie Wielkanocne" na sandomierskim Zamku28 marca tego roku, w przeddzień Niedzieli Palmowej, na sandomierskim Zamku odbyło się „Śniadanie Wielkanocne”. Już po raz szesnasty Muzeum Okręgowe w Sandomierzu wspólnie ze Świętokrzyskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Oddział w Sandomierzu, wszystkimi gminami powiatu sandomierskiego oraz ZSGiH z Sandomierza organizowało tą imprezę, która popularyzuje wielkanocne zwyczaje i obrzędy kultywowane do dnia dzisiejszego w regionie świętokrzyskim.

Utrzymane w świątecznej atmosferze spotkanie przebiegało w scenerii sali widowiskowej sandomierskiego Zamku, w wiosennej aranżacji przygotowanej przez pracownika Działu PWGDiA ŚODR w Sandomierzu, wśród kolorowych palm wielkanocnych, kwiatów i bazi. Przedstawiciele każdej z gmin – dzieci, młodzież i dorośli zaprezentowali krótkie występy słowno-muzyczne przybliżające zagadnienia i symbole związane z Wielkim Postem i Świętami Wielkanocnymi. Każda z gmin przygotowała również kosz z tradycyjnym święceniem. Znajdujące się w koszach wiktuały poświęcił ks. kanonik Krzysztof Rusiecki z parafii św. Pawła w Sandomierzu.

Sponsorami spotkania, jak co roku byli: P.P.H.U. „KASIA” Sp. z o.o. Krzysztof Szymański, Jarosław Pałgan z Dwikóz, Cukiernia JUGO Janusz Jugo z Kępia Zaleszańskiego, Sandomierski Ogrodniczy Rynek Hurtowy S.A., F.H.P. MEGAVITA, Jadwiga Małkiewicz z Gór Wysokich, Piekarnia Pieczywa i Wyrobów Cukierniczych, Dariusz Stępień z Mokoszyna oraz po raz pierwszy producent przepiórczych jaj Marcin Szewczyk z Boksyckiej w gm. Kunów.

Dzięki współpracy ww. instytucji, samorządów oraz sponsorów mogła odbyć się kolejna edycja tradycyjnego już sandomierskiego „Śniadania Wielkanocnego”. 
Edyta Juda
Dział PWGDiA

Galeria:

Zdjęcia: Alicja Stępień i Marek Banaczek